Ma: 2024.03.29. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Gazdasági bűnügyek
Nyomoz a rendőrség az önjelölt „védjegynyilvántartó” ügyében
nol.hu/privatkopo.hu 2014. 06. 08. 15:02:00

Üzletszerűen elkövetett csalás gyanújával a II. kerületi kapitányság nyomoz a vállalkozásokra április elején kéretlen levelével frászt hozó Magyar Kereskedelmi Nyilvántartási Intézet (MKNI) ügyében - közölte a BRFK sajtószolgálata.



Gyanúsítottja az ügynek még nincs, és egyelőre azt sem lehet még tudni, hogy a cég által sikeresen becsapott vállalkozások, vagyis akik fizettek, mikor kaphatják vissza a pénzüket. Csak az a biztos, hogy a pénz hiánytalanul megvan a cég bankszámláján, és a csalás feltételezett elkövetői nem férhetnek már hozzá.

A Magyar Kereskedelmi Nyilvántartási Intézet a hatóságokéhoz megtévesztésig hasonló szerkesztésű és hangvételű levélben (tárgy: Közzétételi díj) szólította fel a vállalkozásokat, hogy január elsejével kezdődően a MKNI nyilvánosságjegyzékébe való közzétételért 24 ezer forintos díj fizetendő. A levélből az derült ki, hogy a közzétételidíj-fizetési kötelezettség hatálya alá tartozó társaságoknak április 18-ig kell a 24 ezer forintot befizetniük.

A rendőrség korábbi közlése szerint 106 vállalkozás utalta át a kért összeget. E cégek illetékesei a rövid fizetési határidő miatt vélhetően nem olvasták el alaposan a levelet. Azt hihették, korábban már kaptak hasonlót, s ez az utolsó figyelmeztetés. Mert aki végigbogarászta a levelet, a hátoldalán lévő apró betűs részt is, annak már első olvasatra is nyilvánvaló lehetett, hogy nem hatósági felszólítást, de még csak nem is hivatalos levelet tart a kezében.

A nagy vonalakban a magyar címerre hajazó szélkakasos emblémával nyomtatott, aláírás és pecsét nélküli levéből az derült ki, hogy a 24 ezer forintos díjért a fizető társaság bekerül egy nyilvántartásba. Hogy ez miért jó a vállalkozásnak, az nem derül ki a levélből. És persze sok minden más sem. Például a cég székhelye, telefonos elérhetősége sem. Munkatársunk annak idején megpróbálta felkutatni a MKNI mögött álló azonos nevű Kft.-t, és az azt jegyző Lupse Pétert, de a Cégnyilvántartásban fellelhető címen sem ő, sem a tavaly novemberben félmilliós alaptőkével megalapított cége nem volt elérhető. Az Attila úti házban nem is hallottak róluk.

Miután számos vállalkozás tett panaszt a csalásgyanús reklámszerződés miatt a Magyar Kereskedelmi és Iparkamaránál, a kamara feljelentést tett a rendőrségen. A BRFK gazdasági és korrupcióellenes osztálya rendkívüli gyorsasággal intézkedett, és még aznap rátette a kezét a cégnek a K & H Bankban vezetett számlájára. A BRFK sajtószolgálata a nyomozás érdekeire hivatkozva nem közölte, hogy sikerült-e már megtalálniuk Lupse Pétert. Gyanúsítottként azonban még nem hallgatták ki. Márpedig minden jel arra utal, hogy nem egy rosszul elsült marketingkampányról van szó, a hivatalosnak látszó leveleket azért küldték el számolatlan társaságnak, hogy megrövidítsék őket 24 ezer forinttal.

Ha nem ez lett volna a cél, Lupse már az első sajtóhírek megjelenésekor felbukkant volna a nyilvánosság előtt, hogy mentse a menthetőt. A nyomozás jelen szakaszában még az is kétséges, hogy mikor kapják vissza a becsapott cégvezetők cégük pénzét. Ha a nyomozás azt állapítja meg, hogy az üzletszerű csalás hátterében valóban Lupse Péter áll, s a férfit meggyanúsítják, majd vádat emelnek ellene, akkor csak évek múlva, a bírósági procedúra végén. Az addig eltelt idő kamataiért pedig majd perelhetik Lupsét.

A Privát Kopó értesülése szerint az előzőhöz hasonló trükkel próbálja megtéveszteni a védjegy- és szabadalomtulajdonosokat az IPTS SERVICE nevű társaság is, amely 260 ezer forint „közzétételi díj” megfizetésére szólítja fel levelében a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) nyilvántartásából „kimazsolázott” cégeket és magánszemélyeket. Érdekesség, hogy az önjelölt „nyilvántartó” olyan gazdasági társaságoknak is küldött hivatalosnak látszó megkeresést, amelyeknek védjegybejegyzési kérelmét az SZTNH jogerősen elutasította.

További friss információk
Milliárdos kárt okozott a pénzmosó hálózat
Csalások végrehajtását segítő telefonközpontra csaptak le a kibernyomozók
64 éves asszony mosta a bűncselekményekből származó pénzeket
Költségvetési csalás családi összefogással: eredményes vádemelés az OLAF jelzése alapján indult büntetőügyben
Óbudai „okosság”: korrupciós bűncselekmények miatt négy személyt őrizetbe vettek
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat