Ma: 2024.05.04. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Gazdasági bűnügyek
Adócsaló vendéglátósok (III.): valami bűzlik a Bécsiszelet Éttermek környékén, avagy cégtemetés családi vállalkozásban
privatkopo.hu 2012. 03. 10. 16:15:00

„Adócsaló vendéglátósok” című riportsorozatunkban ezúttal egy olyan, családi vállalkozásban működtetett étteremláncot mutatunk be, ahol az elmúlt években nem csak a bécsi szeletek, de a cégek is jól fogytak - a furcsa körülmények között „elsüllyesztett” kft-k által felhalmozott köztartozások viszont maradtak. A Privát Kopó a Bécsiszelet Éttermek környékén szimatolt, és bűzt érzett…



1994-ben állítólag édesapja súgta meg Takács Rolandnak a nagy ötletet: ne kelljen már a magyaroknak az osztrák fővárosban, a Stephansdom szomszédságában falatozni a bécsi szeletből, „megterem” az itthon is. És valóban: a Bécsiszelet Éttermek az elmúlt közel 18 évben nagy sikereket értek el a budapesti vendéglátásban. A becsiszelet.hu tanúsága szerint a projekthez ma már tizenegy egység tartozik. Azonban a külcsín és a belbecs között óriási ellentét mutatkozik.

A kezdet…

Az első „bécsiszeletes” vállalkozást, a VAVI Kereskedelmi és Szolgáltató Bt-t 1995 májusában hozta létre Takács Roland és édesapja, Takács Pál. A cég az Üllői úti és a József körúti vendéglőt működtette, mintegy 4 éven keresztül, amikor is a társaságot „értékesítették”. Információnk szerint a betéti társaság jelentős köztartozást halmozott fel, és ez inspirálhatta Takácsékat arra, hogy megváljanak a cégtől. Az új tulajdonos - egy szegedi férfi - azonban elérhetetlennek bizonyult a hatóságok számára, ezért a cégbíróság 2002 elején elrendelte a VAVI Bt. cégjegyzékből való törlését. Kevéssel később a Csongrád Megyei Bíróság elrendelte a vállalkozás felszámolását, végül az első „Takács-ékkövet” 2003 nyarán törölték a cégnyilvántartásból. A bt. által felhalmozott adósságok behajthatatlannak bizonyultak.

1999 márciusában Takácsék - három hónappal azt megelőzően, hogy a VAVI Bt-től megszabadultak - 3 millió forint jegyzett tőkével létrehozták, mintegy készenlétbe helyezték a VAVI-99 Vendéglátó Kft-t, amely aztán az Üllői úti, a Király utcai, az István utcai, valamint a Dereglye utcai Bécsiszelet Éttermet üzemeltette. A társaság tagjai: Takács Pál, valamint két fia, ifj. Takács Pál és Takács Roland (utóbbi töltötte be a kft. ügyvezetői tisztségét). Ez a cég mintegy 5 évig termelte a pénzt a vendéglátós családnak, 2004. július 19-én azonban a tulajdonosok - ismét - úgy érezték, jobb túladni a vállalkozáson, ugyanis a társaság pénzügyi helyzete kísértetiesen hasonlított az előd, a VAVI Bt. 1999-es gazdasági állapotához - ezt a céget is nagy összegű tartozások nyomasztották. A probléma megoldására Takácsék a korábban már bevált receptet alkalmazták: a fizetésképtelen társaságot „eladták” egy budapesti magánszemélynek, Rácz Gyulának. Tették ezt jó érzékkel, ugyanis 2005 áprilisában végrehajtási eljárás indult a kft. ellen, és 2006 júliusában a Fővárosi Cégbíróság határozatában megállapította, hogy „a cég székhelyén, telephelyén, fióktelepén nem található, és a cég képviseletére jogosult személy lakóhelye, tartózkodási helye is ismeretlen”. 2006 decemberében pedig megindította a társaság cégjegyzékből történő törlésére irányuló eljárást. A vállalkozást 2007 májusában törölték a nyilvántartásból. A VAVI-99 Vendéglátó Kft. - tartozásait hátrahagyva - örök álomra szenderült.

Adóssághegyek és gyarapodó éttermek

2004, július 19-én, vagyis ugyanazon a napon, amikor a VAVI-99 Kft-nek búcsút intett a Takács-család, 8 millió forint jegyzett tőkével megalapították a Wiener Schnitzel Vendéglátóipari Kft-t (székhelye: Érd, Esztergályos u. 27.), és a társaság stafétaszerűen vitte tovább a Bécsiszelet Éttermeket, amelyek száma annak ellenére megduplázódott, azaz nyolcra emelkedett, hogy az „elődcég”, a VAVI-99 Kft. nem tett eleget fizetési kötelezettségeinek. Felmerül a kérdés: vajon miből tudtak Takácsék újabb és újabb éttermeket nyitni a fővárosban, ha korábbi, trükkösen „lepasszolt” vállalkozásaik adóssághegyeket hagytak maguk után?

A Wiener Schnitzel Vendéglátóipari Kft. tulajdonjogán három tag osztozott: Takács Pál, ifj. Takács Pál és Takács Roland. A cég jegyzésére ügyvezetőként Takács Pál és Fehér Krisztina Dóra voltak jogosultak. Annak ellenére, hogy a vendégek szó szerint sorban álltak a folyamatosan teltházzal üzemelő Bécsiszelet Éttermek előtt, ez a cég sem húzta sokáig: 2007 március első napján a három Takács elérkezettnek látta az időt, hogy lelépjen a süllyedő hajóról, és - a korábban kétszer is sikerrel alkalmazott módszert lemásolva - „átúsztatták”  két budapesti férfi „kikötőjébe”, akik közül az egyik (Rácz Gyula) vélhetően nem volt ismeretlen számukra, tekintve, hogy 2004 nyarán ő vette „szárnyai alá” az ugyancsak kivéreztetett VAVI-99 Kft-t is… Aligha lehetett véletlen, hogy a bajban újra Ráczba botlottak Takácsék. És az időzítés ez alkalommal is remekül sikerült, ugyanis 2008-ban, rövid időn belül, több végrehajtási eljárás is indult a már Takács-mentes vállalkozással szemben. 2009 januárjában a Fővárosi Bíróság a cég megszüntetésére irányuló törlési eljárást indított, mivel „a cég székhelyén, telephelyén, fióktelepén nem található, és a cég képviseletére jogosult személy lakóhelye, tartózkodási helye is ismeretlen”. Ugye, ismerős a szöveg? Mintegy két évvel korábban a VAVI-99 Kft-t sem találták a székhelyén, telephelyén, fióktelepén, és a cég képviseletére jogosult személy lakóhelye, tartózkodási helye is ismeretlen volt a hatóságok előtt. A Fővárosi Bíróság Cégbírósága a 2010. február 22-én kelt határozatában így rendelkezett: „A bíróság az ismeretlen székhelyű cég megszüntetésére irányuló eljárást megszünteti, mivel a cég felszámolását jogerősen elrendelték.” A felszámolási eljárás megindítására irányuló kérelmet 2008. november 27-én nyújtották be az illetékes bíróságnak. A tendencia tehát itt sem szakadt meg: a cég ment, a köz- és egyéb tartozások maradtak…

Az Ebédidő sem tartott sokáig

Mivel a Wiener Schnitzel sem akadt Takácsék torkán, az adóhatóság orrát továbbra sem csapta meg a család (boszorkány)konyhájából áradó bűz, így semmi nem akadályozta a rafinált „üzletembereket” abban, hogy ebédidőt tartsanak, és azalatt létrehozzák az Ebédidő Vendéglátó Kft-t. A társaságot 2007. március 1-jén alapították, éppen azon a napon, amikor a kicsontozott Wiener Schnitzel Vendéglátóipari Kft-t Rácz Gyula és Horváth Attila Miklós „gondjaira” bízták. Micsoda véletlen! A sorban a negyedik Takács-vállalkozást nyolc magánszemély - Kovarcsik Péter, Kádár Sándorné (született: Frank Ilona), Kóra Béla, Czirok Mária, Takács Pál, ifj. Takács Pál (egyben a társaság ügyvezetője), Takács Roland, Fehér Krisztina Dóra - hozta létre. Kádár Sándorné Takács Pál feleségének (leánykori nevén: Frank Rozália), a Takács-fiúk édesanyjának testvére, míg Fehér Krisztina Dóra a Wiener Schnitzel Kft-ben működött - Takács Pállal karöltve - ügyvezetőként. Az Ebédidő Kft. természetesen átvette a stafétát „beborított” elődjétől, és egy szempillantásnyi szünet nélkül tovább vitte a Bécsiszelet Éttermeket. Semmi nem változott, csupán az üzemeltető cég lett „új”. Megint.

2010 elején, alig három évvel az Ebédidő Kft. megszületését követően - ahogy az már Takácséknál lenni szokott - gondok jelentkeztek a cégnél: az APEH végrehajtást rendelt el a vállalkozással szemben, jelentős összegű adóhátralék behajtása céljából. És, ha egy üzlet beindul… 2011 novemberéig további nyolc - összesen kilenc - végrehajtási eljárást indítottak a kft. ellen. Nem csoda, hogy a Takács-család tagjain ismét eluralkodott az érzés: lépniük kell. És lépek is! 2011. október 20-án a térdre rogyott céget átíratták a közvélemény által „hivatásos” cégeltüntetőként ismert tatabányai duó, Erdélyi József és Erdélyi Márton Attila nevére. A két lelkes „cégsírásó” munkája nyomán eddig már több száz, a feje búbjáig eladósodott társaságot nyelt el a föld, valószínűleg a meggyőző referencia miatt dönthettek úgy Takácsék, hogy „szakértő kezekre” bízzák az Ebédidő Kft. „elhantolását”. Az új „tulajdonosok” első intézkedésükkel átkeresztelték a rovott múltú társaságot: a roppant kifejező SZPERO 111020 ŐDIDÉBE Kft. nevet találták leginkább méltónak legújabb szerzeményükhöz.

Mindazonáltal az időzítés megint csak hibátlannak bizonyult Takácsék részéről, ugyanis a legfrissebben kibelezett kft-jüket az illetékes cégbíróság 2011. december 10-én, de 2011. június 1. nappal, jogerősen megszűntnek nyilvánította, és elrendelte végelszámolását.

Régi arcok, új cégek - és a film forog tovább

A Bécsiszelet étteremláncot azonban nem rázta meg különösebben a legújabb „céghalál” (sem), jelenleg a 3 millió forint jegyzett tőkéjű FRA-TA-KO Kft. (székhely: 1161 Budapest, Rákosi út 9.) biztosítja a vendéglátóhelyek üzemeltetői hátterét. A társaság tulajdonosai: ifj. Takács Pál, Kóra Béla és Takács Pál feleségének testvére, Kádár Sándorné (utóbbi látja el az ügyvezetői teendőket). Emlékeztetőül: Kóra Béla és Kádár Sándorné tulajdonosként szerepeltek a tavaly „kimúlt” Ebédidő Vendéglátó Kft. cégkivonatában.

A FRA-TA-KO Kft-vel párhuzamosan fut egy másik, közvetetten ugyancsak a Takács-famíliához köthető vendéglátós vállalkozás, a Takotako Vendéglátóipari Kft., amelynek székhelye (1054. Budapest, Hold u. 15.) megegyezik a Tüköry Étterem címével, amely étterem - a becsiszelet.hu tanúsága szerint - a Bécsiszelet étteremhálózat tagja. A Takotako Kft. tulajdonosai: Fehér Gyuláné, Fehér Szilvia Ildikó és Takács Csaba. A társaság ügyvezetője 2010. április 15. és november 8. közötti időszakban Takács Pál volt, akit Fehér Szilvia Ildikó váltott a tisztségben. Fehér Gyuláné az édesanyja, Fehér Szilvia Ildikó pedig a testvére annak a Fehér Krisztina Dórának, aki ügyvezetőként irányította a Wiener Schnitzel Kft-t, és résztulajdonosa volt az Ebédidő Kft-nek.

A happy endben reménykedőknek rossz hírünk van: jelenleg sem a Nemzeti Adó- és Vámhivatal bűnügyi szerve, sem más nyomozóhatóság nem folytat eljárást a történet szereplői ellen.

„Kérjük tisztelettel önöket, hogy fogadják bizalommal kínálatunkat, mert mint rügyből kipattant hajtások, újításaink is fejlődnek, érlelődnek, hogy végül élvezetes érett gyümölcsként hulljanak az önök ölébe. (Takács Pál)”

A többi néma csend...

A Privát Kopó elektronikus levélben megkereste Takács Pált, ifj. Takács Pált és Takács Rolandot, akik a megkeresésre nem reagáltak, a hozzájuk intézett kérdésekre nem válaszoltak. Takács Rolanddal telefonon keresztül sikerült kapcsolatba lépnünk, ám szűkszavúan csak annyit közölt: „Nem tudok mit mondani.”

További friss információk
Sikkasztott egy postavezető
Majálison fogták el az internetes csalót
Romantikus csalás: egy ismert olasz együttes egyik tagjának adta ki magát
200 ezer eurót akartak megszerezni ,,pénzkicserélős” csalással
Több mint ötmillió forintot csaltak ki gyanútlan magyaroktól az ukrán bűnözők
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat