Ma: 2024.03.19. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Hírmix
Kétmilliárdot kaszált, tizenkét év szabadságvesztésre ítélték a volt klubelnököt
Magyar Idők 2018. 04. 13. 10:57:00

Tizenkét évi börtönbüntetésre ítélték első fokon a Debreceni Járásbíróságon Kiss Sándort, az Ebesi KKSE volt elnökét kétmil­liárdos brókercsalás miatt, majd azonnal le is tartóztatták. Az ügy 559 károsultja futhat a pénze után, mert a milliárdoknak nyoma veszett.



Bűnösnek mondta ki a Debreceni Járásbíróság 556 rendbeli csalás és sikkasztás bűntettében, valamint 552 rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétségében Kiss Sáéndort, aki 559 sértettől csaknem kétmilliárd forintot csalt ki 2011 és 2013 között - tudta meg Magyar Idők Tatár Tímeától, a Debreceni Törvényszék szóvivőjétől.

A bíróság halmazati büntetésként 12 év börtönbüntetést szabott ki a vádlottra, aki 10 évig a közügyeket sem gyakorolhatja. Emellett végleg eltiltották attól, hogy gazdasági társaságban vezető vagy felügyelőbizottsági tag legyen, és gazdasági-pénzügyi foglalkozást sem űzhet többé.

Az ügy a Cívis Globál Brókerház Zrt. körül szerveződött, és felidézhetjük ennek kapcsán a Győri ETO focicsapatának mélyrepülését, ami a főszponzor, a Quaestor brókercég csődje miatt került nagy bajba.

Ebesen is ugyanez történt. Kiss Sándor klubelnökként irányította, bőkezűen szponzorálva az ebesi futballcsapatot, amely a megyei II. osztályból rajtolva meg sem állt az NB III-ig. A brókerház pénzügyi nehézségei nyomán az Ebesi KKSE is csődbe került. (Most a megyei első osztályban szerepelnek.)

Az ítélet indoklása szerint Kiss Sándor 2011 decembere és 2013 októbere között csaknem 850 befektetési szolgáltatásról szóló megállapodást kötött négy cég - köztük a zrt. - nevében. A bírósági szakban derült ki, hogy a Debreceni Törvényszék cégbírósága már a bejegyzéskor figyelmeztette a vádlottat, hogy az alapkezelési, befektetési szolgáltatást törölje a cégiratokból.

A cégek biztosításközvetítéssel foglalkozhattak, befektetési szolgáltatásra szóló engedélye azonban egyiknek sem volt. Kiss 2011 decemberétől előbb az általa ismert, szűkebb ügyfélkör részére ajánlott kimagasló hozamot garantáló befektetéseket.

Kezdetben fizették a kamatokat, így rohamosan terjedt a cég jó híre. 2013 októberében már száznál több üzletkötő dolgozott a vádlottnak, Budapesten, Nyíregyházán, Győrben, Miskolcon, Pécsen és Kecskeméten régiós központok jöttek létre. Professzionális cég képét mutatták, elegáns irodákat béreltek, ez is megtévesztette az ügyfeleket. A szerződésekben leírták, hogy rendelkeznek a pénzügyi felügyelet engedélyével, garantálták a tőke- és hozamvédettséget, valamint szavatolták az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) százezer eurós garanciáját is.

A felügyelet és az OBA hiába tett közzé figyelemfelhívásokat, és hiába mondta fel két biztosító is a felelősségbiztosításokat, az ügyfelek erről nem értesültek.

A befektetők 1,7 milliárd forintot és mintegy 500 millió forint értékű devizát ruháztak át a vádlottra. A befizetések összege vélhetően ennél is több volt, de ennyit lehetett bizonyítani: sok esetben ugyanis ismeretlen maradt a sértett, vagy nem sikerült igazolni a befizetést. A befolyt 2,2 milliárd forintból a vádlott összesen 140 millió forint értékű befektetést fizetett vissza. A többi pénznek nyoma veszett.

A bíróság szerint a csalásba bevont társaságok működtetése, fenntartása mellett Kiss Sándor saját és családja megélhetését, illetve megszokott életszínvonalát biztosította a pénzből. A cégek bankszámláiról készpénzben 940 millió forintot vettek ki.

Nehézséget jelentett a bizonyítás során, hogy a bankok számos pénzkivételről nem tudtak bizonylatot felmutatni. A társaságok pénzügyi adataiból sem derült ki konkrétum: nem volt rendben a könyvelés, és mérleget sem adtak le a cégek. A vádlottat az ügyészség indítványára a bíróság a házi őrizetből újra előzetes letartóztatásba helyezte, így Kiss Sándort a tárgyalóteremből rendőrök vitték el.

További friss információk
64 éves asszony mosta a bűncselekményekből származó pénzeket
Költségvetési csalás családi összefogással: eredményes vádemelés az OLAF jelzése alapján indult büntetőügyben
Óbudai „okosság”: korrupciós bűncselekmények miatt négy személyt őrizetbe vettek
„Amerikai tábornoknő” csalt ki 1 millió 600 ezer forintot egy 70 éves magyar bácsitól
Ügyvédnek adta ki magát, százmilliós kárt okozott
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat